Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Strona zabudowy
Typ silnika
Producent felg
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Maski samochodowe

Wśród części karoserii bardzo ważną rolę pełnią maski samochodowe. Są to jedne z elementów karoserii wyjątkowo narażonych na uszkodzenia. Ich zakres jest szeroki. W naszej ofercie znajdziesz ich duży wybór – sprawdź, która maska samochodowa będzie odpowiednia do Twojego auta.

Maska samochodowa – funkcje

Maski do samochodów to pokrywy komory silnika, czyli otwierana część karoserii z przodu auta. Część ta składa się na nadwozie samochodu, zabezpiecza silnik i inne elementy współpracujące z silnikiem. Chroni przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz przed różnymi zanieczyszczeniami. Pokrywa komory silnika pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych elementów i podzespołów auta. Można sprawdzić m.in. poziom oleju silnikowego czy dolać płynu do spryskiwaczy.

Używane maski do samochodów

Jeśli dojdzie do uszkodzenia znacznej części maski, warto zlecić jej wyprostowanie i polakierowanie fachowcowi ze sprawdzonego warsztatu blacharskiego. Są jednak sytuacje, że konieczna będzie wymiana całej maski samochodowej. Warto wtedy rozważyć zakup maski używanej, której cena zwykle jest kilkukrotnie niższa.