Filtrowanie

Kategorie
Pokaż więcej Pokaż mniej
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Strona zabudowy
Typ silnika
Liczba felg w ofercie
Średnica felgi
Szerokość felgi
Rozstaw śrub
Producent felg
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Rodzaj felg
Odsadzenie (ET)
Filtruj

Układ elektryczny, zapłon

Nowoczesne samochody mają bardzo rozbudowany układ elektryczny – ich działanie w dużym stopniu zależy od elektroniki. Niesprawność układu elektrycznego to szybsze zużycie wybranych podzespołów.

Jaką rolę pełni zapłon?

Zapłon odpowiada za uruchomienie samochodu i pracę silnika. Składa się z wielu niewielkich elementów i części. Zwykle konieczna jest diagnostyka, by sprawdzić, co nie działa poprawnie. Wykryte usterki zapłonu trzeba jak najszybciej usuwać, bo wpływają one na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Zapłon w aucie

W tej kategorii znajdziesz różne elementy układu elektrycznego do samochodów różnych marek. Podstawowym elementem tego układu jest akumulator, który umożliwia pracę różnych systemów i podzespołów – jak m.in. radio, klimatyzacja, podgrzewanie szyb czy foteli. Jego zadaniem jest dostarczenie prądu do układu zapłonowego oraz paliwowego.
Inne kluczowe elementy to rozrusznik i alternator. W naszym sklepie znajdziesz też wiele innych elementów układu elektronicznego. Dostępne są m.in. czujniki, centralne zamki, świece, sterowniki silnika.