Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Bardzo ważne jest oświetlenie tablic rejestracyjnych auta. Lampa do oświetlenia tablicy rejestracyjnej włącza się automatycznie po uruchomieniu świateł pozycyjnych. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej wpływa na jej widoczność.

Jaka lampa oświetlenia tablicy rejestracyjnej?

Musi być ona widoczna i czytelna z odległości minimum 20 m przy dobrej przejrzystości powietrza. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie może być jaskrawe – musi też być w kolorze białym.
Żarówki zielone, niebieskie, czerwone, żółte czy w jeszcze innym kolorze są po prostu zakazane. Podświetlenie tablicy rejestracyjnej powinno zapewniać jak najlepszą widoczność. Podświetlenie rejestracji musi umożliwiać jej odczytanie także w nocy.

Czy oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest obowiązkowe?

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest obowiązkowe. Jednak przepalenia żarówek można nie zauważyć szybko. Trzeba regularnie sprawdzać światła zewnętrzne i naprawiać usterki czy awarie, by uniknąć problemów i kontroli policyjnej, a także mandatu oraz utraty punków karnych. Brak lampy tablicy rejestracyjnej grozi również utratą dowodu rejestracyjnego pojazdu.
Warto zainwestować w solidne oświetlenie, dopasowane do wymogów. W naszej ofercie znajdziesz lampę podświetlenia tablicy do modeli samochodów różnych producentów – m.in. Toyoty, Skody, BMW, Audi, Renault, Volvo czy Kii.

Nowoczesne lampki LED tablicy rejestracyjnej

Tablicę rejestracyjną można oświetlić zgodnie z prawem na dwa sposoby. Mogą to być tradycyjne żarówki na przykład typu C5W. Są one w plastikowej obudowie i bardzo proste w montażu. Ich zaletą jest trwałość oraz niski koszt.
Rosnącą popularność zyskują też lampki LED tablicy rejestracyjnej. To nowoczesna technologia, która jest ekologiczna i ekonomiczna. Zapewniają estetyczną barwę i pobierają mniej energii, gwarantują długą żywotność.