Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Przewody intercoolera

W tej kategorii prezentujemy przewody do chłodnic powietrza, czyli do intercoolera. Grupa produktów oferuje takie przewody jak między innymi rura intercoolera, króciec głowicy układu chłodzenia. Sprawdź cały asortyment, wybierz niezbędne części i złóż zamówienie. Jeśli nie wiesz, jaki przewód chłodnicy będzie odpowiedni do Twojego auta – służymy profesjonalną radą.


Do czego służą przewody intercoolera?


Intercooler to część układu doładowania w nowoczesnych samochodach benzynowych i wysokoprężnych. Jest to chłodnica powietrza, które ze sprężarki trafia do cylindra. By dobrze działała, niezbędne są także dodatkowe elementy – jak wąż do intercoolera.

W naszym sklepie znajdziesz wąż od chłodnicy do silnika do samochodów różnych producentów – jak Audi, BMW, Renault, Skoda, Kia, Volvo, Toyota, Hyundai czy Mazda. Gdy dojdzie do uszkodzenia przewodu intercoolera, niezbędna jest wymiana – wąż intercoolera, jak każdy element, z czasem może ulec zużyciu.


Wąż intercoolera – prosty, ale ważny element


Przewody intercoolera to z pozoru bardzo proste elementy, ale niemożliwe byłoby bez nich działanie samego intercoolera. Jest on w silnikach z turbodoładowaniem bardzo przydatny. Sprawnie działający intercooler obniży temperaturę powietrza, a to oznacza wzrost mocy jednostki napędowej. Aby chłodnica działała prawidłowo, układ chłodzenia musi być optymalnie skonstruowany – liczy się każdy detal, także przewód intercoolera.


Przewody do chłodnic i ich rola


Przewody chłodnic powietrza pełnią w układzie ważną funkcję. Przede wszystkim wąż chłodnicy doprowadza do niej sprężone powietrze z turbosprężarki. Później, innym przewodem, jest ono transportowane do układu dolotowego. Aby działał prawidłowo, przewody intercoolera – jak króciec układu chłodzenia – muszą być trwałe i wykonane z najwyższej jakości materiałów.
Zamów odpowiedni wąż do chłodnicy w naszej hurtowni!