Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Potencjometry gazu

Czujnik pedału gazu, znany również jako potencjometr pedału gazu, to elektroniczny czujnik stosowany w układach sterowania silnikiem samochodowym. Jego głównym zadaniem jest monitorowanie położenia pedału gazu i przekazywanie odpowiednich sygnałów do sterownika silnika w celu regulacji przyspieszenia pojazdu. Zobacz naszą ofertę i wybierz odpowiedni do swojego pojazdu potencjometr gazu.

Dzięki czujnikowi pedału gazu, sterownik silnika może precyzyjnie kontrolować przyspieszenie pojazdu w zależności od położenia pedału gazu. Na przykład, gdy kierowca naciska na pedał gazu, czujnik rejestruje ten ruch i przekazuje sygnał do sterownika silnika, który zwiększa dopływ paliwa do silnika w celu zwiększenia mocy i przyspieszenia.

Pedał gazu do aut różnych marek

Potencjometr pedału gazu jest ważnym elementem układu sterowania silnikiem. Wpływa na wydajność, płynność i responsywność samochodu podczas przyspieszania. Dzięki tym czujnikom możliwe jest precyzyjne dostosowanie parametrów pracy silnika do preferencji kierowcy oraz optymalne wykorzystanie mocy i efektywność paliwa pojazdu.
Znajdź i zamów czujnik położenia pedału gazu do swojego samochodu.