Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Średnica felgi
Rozstaw śrub
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Lewarki i wybieraki skrzyni biegów

Lewarki i wybieraki są elementami mechanicznymi stosowanymi w samochodach. Lewarek zmiany biegów pozwala dopasować bieg do prędkości i stylu jazdy. Sprawdź naszą ofertę i zamów niezbędne elementy.

Lewarek zmiany biegów z czasem ulega zużyciu eksploatacyjnemu. Podobnie jak wybierak. Gdy jest pościerany, postarza wygląd wewnątrz samochodu. To odpowiedni czas, by pomyśleć nad jego wymianą.

Wybierak zmiany biegów

Wybierak skrzyni biegów ma przesuwać odpowiednie widełki, dzięki czemu zmieniamy bieg na niższy albo na wyższy. Jest to mechanizm zmiany biegów. Zużyty wybierak zmiany biegów zacznie się zacinać, potocznie mówimy, że „bieg nie wchodzi”, gdyż uniemożliwi to zmianę i wrzucenie właściwego biegu. Wybieraki mają za zadanie przeniesienie ruchu lewarka bezpośrednio na dźwignię.

Łącznik skrzyni biegów

Łącznik zmiany biegów to element skrzyni biegów, który umożliwia przeniesienie ruchu z dźwigni zmiany biegów na mechanizm zmiany biegów. Łącznik jest połączony z dźwignią zmiany biegów poprzez drążek zmiany biegów, a z mechanizmem zmiany biegów za pomocą szarpaka lub przekładni.

Lewarek skrzyni biegów

Zobacz naszą ofertę i wybierz odpowiedni lewarek do skrzyni biegów do swojego auta – zachęcamy do kontaktu i służymy radą. Pomożemy znaleźć odpowiedni element w zależności od potrzeb i modelu auta.