Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Czujniki świateł stop

Poprawnie działające światła to podstawa komfortowej i bezpiecznej jazdy. Włącza oświetlenie, gdy auto rozpoczyna hamowanie. Nie warto ryzykować podróżowania z niesprawnymi światłami stop.
Usterka czujnika świateł hamulca powinna być wyeliminowana od razu po jej zauważeniu. Jazda bez sprawnego oświetlenia jest niebezpieczna i może doprowadzić do kolizji lub wypadku. Wymiana czujnika stopu jest prosta.

Czujnik stop – awaria i wymiana

Włącznik światła stopu jest prosty do wymiany w razie awarii. Awaria czujnika hamulca objawia się zwykle brakiem reakcji po naciśnięciu pedału hamulca albo stałym świeceniem świateł. W nowych autach usterka sygnalizowana jest też na desce rozdzielczej. Ewentualne nieprawidłowości związane z oświetleniem zostaną wykryte także w trakcie okresowego przeglądu.
W naszej ofercie znajdziesz włączniki do różnych marek i modeli samochodów – m.in. Toyoty, Lexusa, Renault, Seata, Volvo, Opla, Forda, Fiata, Skody, Audi, Mercedesa czy BMW.

Za co odpowiada czujnik hamulca?

Czujnik świateł STOPU znajduje się przy pedale hamulca. Posiada ruchomy trzpień, który po naciśnięciu pedału zmienia położenie i uruchamia światła. Niezbędne jest jego stabilne zamontowanie i ustawienie prawidłowej pozycji wyjściowej.

Dlaczego czujnik stop nie działa?

Niedziałające światła mogą być efektem awarii włącznika, przepalonego bezpiecznika, przepalonej żarówki lub brudnymi, zaśniedziałymi stykami w gnieździe. Są to usterki zwykle proste i niedrogie w naprawie.
Włącznik stopu to urządzenie, które odpowiada za pracę układu hamulcowego. Jest określany też jako czujnik stopu lub włącznik światła stopu. Zadbaj o czujnik pedału hamulca, bo jest to jeden z najistotniejszych elementów oświetlenia samochodu. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.