Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Średnica felgi
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Moduł zapłonowy

Moduł zapłonowy to urządzenie, które definiuje moment pojawienia się prądu w świecy zapłonowej. Sterownik zapłonu ma za zadanie przełączyć prąd elektryczny pierwotny cewki zapłonowej i zapobieganie jej przegrzaniu.

Moduł zapłonowy – działanie

Jego ustawienia mają duże znaczenie dla osiągów pojazdu oraz zużycia paliwa. Ich funkcją jest kontrolowanie i zapewnienie cewkom zapłonowym sygnału. W ten sposób mogą powstać iskry zapłonowe w komorach spalania silnika. Czas i moment zapłonu to kompromis między niskim zużyciem paliwa a wysoką mocą silnika.

Moduł start stop

Moduł Start Stop znajduje się w nowoczesnych samochodach z system Start-Stop. Jest to rozwiązanie, które wyłącza silnik automatycznie w trakcie postoju (np. w korku albo na skrzyżowaniu. Dzięki temu można zaoszczędzić paliwo i zredukować emisję spalin.
Moduł Start Stop automatycznie uruchamia silnik. W zależności od modelu samochodu pojazd rusza po zwolnieniu hamulca i naciśnięciu pedału gazu.

Sterownik zapłonu – duży wybór

W miarę postępu technologicznego i rozwoju motoryzacji, układy zapłonowe stają się coraz bardziej zaawansowane. Do wyboru są różne rodzaje modułów zapłonowych – znaczenie ma konstrukcja silnika oraz wybrana przez danego producenta technologia. Oferujemy oryginalne moduły zapłonowe najlepszych światowych producentów.