Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Średnica felgi
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Łapy i podpory skrzyni biegów


Łapy i podpory skrzyni biegów są to elementy mocujące skrzynię biegów do podwozia samochodu. Łapa skrzyni biegów to metalowy uchwyt, który umożliwia przymocowanie skrzyni biegów do podwozia samochodu. Podpora natomiast to gumowy lub metalowy element, który amortyzuje drgania i zapobiega przemieszczaniu się skrzyni biegów podczas jazdy.

Łapa skrzyni biegów

Podczas jazdy samochodem skrzynia biegów jest narażona na drgania i wibracje, które mogą prowadzić do uszkodzenia skrzyni biegów lub innych elementów układu napędowego. Podpora i łapa skrzyni biegów mają za zadanie stabilizować pozycję skrzyni biegów i zmniejszyć wpływ drgań na jej funkcjonowanie.

Podpora skrzyni biegów – awarie

Podpora skrzyni biegów to element, który umożliwia stabilne przymocowanie skrzyni biegów do podwozia samochodu. Podpora skrzyni biegów jest zazwyczaj wykonana z gumy lub metalu i służy do amortyzowania drgań i wibracji, które powstają w trakcie jazdy samochodem.

W przypadku awarii łap lub podporów skrzyni biegów, skrzynia biegów może przemieszczać się w trakcie jazdy, co prowadzi do nieprawidłowego działania układu napędowego, hałasu i drgań. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana uszkodzonych łap lub podporów skrzyni biegów.