Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Silniki podnoszenia szyb

Silnik podnoszenia szyby w samochodzie to element elektryczny lub elektromechaniczny odpowiedzialny za wznoszenie lub opuszczanie szyby okna w pojeździe. Jest to popularne rozwiązanie stosowane we współczesnych samochodach, które zastąpiło tradycyjne korbki do ręcznego sterowania szybami.

Silniczek do szyby – jak to działa?

Podstawowym elementem, jaki ma silniczek szyby, jest elektryczny silnik prądu stałego, który jest odpowiedzialny za poruszanie mechanizmu podnoszenia. Silnik jest zazwyczaj umieszczony w drzwiach samochodu, w pobliżu szyby, z którą jest bezpośrednio połączony za pomocą mechanizmu przekładni i prowadnic.

Silniczek podnoszenia szyby – rola sterownika

Kiedy kierowca lub pasażer chce podnieść lub opuścić szybę, naciska odpowiedni przycisk znajdujący się na panelu drzwi lub konsoli. Sygnał ten jest przekazywany do sterownika, który włącza silnik podnoszenia szyby. Silnik uruchamia się, a za pomocą przekładni mechanicznej przemieszcza się prowadnica, która z kolei podnosi lub opuszcza szybę.

Znajdź i zamów odpowiedni silnik podnoszenia szyby do danego pojazdu – Toyoty, BMW, Audi, Forda, Opla, Hyundaia, Alfy Romeo czy Fiata albo Renault.