Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Strona zabudowy
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Lampy przeciwmgielne tylne

Tylne światła przeciwmgielne są obowiązkowe i pełnią bardzo ważne funkcje. Może być ono jedno albo dwa i ma kolor czerwony, świeci się jednostajnie i jasno. Reflektory przeciwmgielne tylne są obowiązkowe, a przednie przydatne, ale opcjonalne.

Lampy przeciwmgielne tylne – położenie

Może być jedno i musi być zamontowane po lewej stronie auta. Jeśli są dwa, muszą być umiejscowione symetrycznie na wysokości co najmniej 25 cm od jezdni i nie wyżej niż 100 cm. Obowiązkowo używa się ich razem ze światłami mijania. Jeśli widoczność jest mniejsza niż 50 m, włączamy światła przeciwmgielne tylne.

Lampa przeciwmgielna tylna – kiedy ją włączyć?

Gdy niespodziewanie wjeżdżasz samochodem w gęstą mgłę, a przez przednią szybę widać „mleczną” ścianę, to znak, że niezbędne są lampy przeciwmgielne. Zdecydowanie poprawią widoczność pojazdu na drodze.

W Polsce jesienią są one bardzo często używane. Zarówno rano, jak i wieczorem lub w nocy droga może być zasnuta mgłą. Przede wszystkim jest to konieczne na odcinkach w zagłębieniach terenu, blisko rzek, jezior, w pobliżu łąk – na takich terenach mgła występuje najczęściej. Wtedy lampa przeciwmgielna tylna zdecydowanie pomaga.