Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Przewody hamulcowe

Przewody hamulcowe są ważnym elementem w układzie hamulcowym pojazdu. Pełnią one funkcję przekazywania siły nacisku z pedału hamulca na tarcze hamulcowe lub bębny, co powoduje zatrzymanie pojazdu.
Zamów przewody hamulcowe stalowe do wybranego modelu auta. Przewody hamulcowe w oplocie stalowym, z nierdzewnymi końcówkami, sprawdzą się doskonale. W porównaniu do gumowych zapewniają bardziej precyzyjne hamowanie.

Przewód hamulcowy do pojazdów każdej marki

Układ hamulcowy pozwala na bezpieczne zatrzymywanie lub zwalnianie pojazdu. Jego kluczową częścią jest pompa hamulcowa, ale bardzo ważną rolę pełnią też przewody hamulcowe. Ich rolą jest tłoczenie płynu hamulcowego do zacisków. Tam z kolei są tłoczki, które sprawiają, że pod wpływem siły zaciskają się one na tarczach. Samochód może wtedy zatrzymać się albo zwolnić.

Przewody hamulcowe miedziane i stalowe

Przewody hamulcowe muszą być wytrzymałe, dlatego są produkowane z trwałych i solidnych materiałów. Te montowane w autach fabrycznie są z rurek stalowych. Przewód hamulcowy stalowy zapewnia wysoką jakość i odporność na uszkodzenia. Można jednak kupić także przewody hamulcowe z innych materiałów – jak na przykład przewód miedziany hamulcowy albo niklowy.

Przewody hamulcowe w oplocie – uszkodzenia

Jeśli przewód hamulcowy nie działa sprawnie, to ryzyko niebezpieczeństwo poruszania się na drodze jest wyższe. W razie ich uszkodzenia należy je niezwłocznie wymienić. Warto regularnie sprawdzać ich stan, a w razie konieczności je zamówić – u nas znajdziesz przewód hamulcowy miedziany do wybranego modelu samochodu danej marki. U nas znajdziesz przewody hamulcowe w oplocie gwarantujące kompromis między ceną a jakością i trwałością.
Służymy poradą i wsparciem!