Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Czujniki pasa ruchu

Jednym z ważnych elementów układu elektrycznego samochodu jest czujnik pasa ruchu. Wpływa on na bezpieczeństwo i komfort jazdy, gdyż w razie zagrożenia ostrzega. Niekontrolowana zmiana pasa może mieć poważne skutki – jak wjechanie w barierki czy stłuczka albo zderzenie czołowe. By ryzyko takich zdarzeń było niższe, w nowoczesnych samochodach instalowany jest asystent utrzymania pasa ruchu.

Jak działa asystent zmiany pasa ruchu?

Asystent pasa ruchu monitoruje oznaczenia poziome znajdujące się na jezdni. Pomaga kierowcy utrzymać auto na swoim pasie ruchu. Ma duże znaczenie, gdy m.in. zmieniasz radio, sięgasz po kawę czy odczuwasz zmęczenie jazdą. Spadek koncentracji to ryzyko, że dojdzie do różnych niezamierzonych manewrów. Czujnik zmiany pasa ruchu na to nie pozwoli.

Asystent pasa ruchu – skuteczne ostrzeżenie

Jeżeli niezamierzenie zjeżdżasz na sąsiedni pas, system wyśle ostrzeżenie – najczęściej są to wibracje kierownicy, ikonka na kokpicie czy sygnał dźwiękowy. Wspólną cechą systemów jest ich włączenie się w trakcie zbliżenia się lub najechania na linię, która dzieli dwa pasy ruchu, bez zasygnalizowania tego kierunkowskazem.
Zobacz całą ofertę – u nas znajdziesz czujnik zmiany pasa ruchu do każdego auta!