Filtrowanie

Kategorie
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rozstaw śrub
Producent felg
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Rozrusznik samochodowy

Rozrusznik w samochodzie jest jednym z najważniejszych elementów układu elektrycznego. Przed jego wynalezieniem trzeba było uruchomić samochód korbą. Dzisiaj obsługa samochodów z silnikiem spalinowym jest znacznie prostsza.
Zobacz dostępne modele, sprawdź, który rozrusznik w aucie będzie odpowiedni dla Ciebie i złóż zamówienie.

Jak działają rozruszniki samochodowe?

Rozrusznik do akumulatora sprawia, że możemy łatwo i bezpiecznie uruchamiać silnik, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Rozrusznik samochodowy jest urządzeniem elektrycznym, które jest wykorzystywane do rozruchu silnika spalinowego. Jego rolą jest dostarczenie odpowiedniej mocy mechanicznej do obrócenia wału korbowego. To z kolei skutkuje uruchomieniem pracy silnika.

Jakie są usterki rozrusznika? Awaria, naprawa, wymiana

Rozrusznik w samochodzie ulega też awariom. Może dojść m.in. do zużycia szczotek, uszkodzenia przekładni, awarii przewodów lub złącz elektrycznych czy ogólnie do wyeksploatowania.

To tylko kilka możliwych awarii, jakie dotyczą rozrusznika akumulatora. W razie wątpliwości najlepiej wybrać się do serwisu albo mechanika, który ustali, czy jest problem. Naprawa rozrusznika może być możliwa, ale zwykle najlepszym rozwiązaniem jest wymiana całego rozrusznika na nowy lub regenerowany.

Rozrusznik samochodowy cena

Istotne jest, aby zadbać o stan układu rozruchowego, regularnie sprawdzając jego działanie i wykonywając konserwację. Zobacz całą ofertę – znajdziesz tu rozruszniki samochodowe do różnych modeli aut większości producentów. Jesteśmy do dyspozycji w razie pytań.