Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Czujniki klimatyzacji

Czujnik temperatury klimatyzacji to podzespół odpowiedzialny za mierzenie temperatury powietrza wewnątrz pojazdu, które jest przetwarzane przez system klimatyzacji. Jest niezbędny przede wszystkim podczas upalnych dni. Czujnik wysokiego ciśnienia klimatyzacji to ważny element systemu, ponieważ umożliwia kontrolowanie temperatury wewnątrz pojazdu i utrzymanie jej na odpowiednim poziomie.

Czujnik klimatyzacji – optymalna temperatura w kabinie

Czujnik temperatury klimatyzacji zwykle znajduje się w pobliżu otworów nawiewu powietrza lub w kanale wentylacyjnym. Czujnik ten mierzy temperaturę powietrza i przekazuje tę informację do systemu klimatyzacji, który na podstawie tych danych reguluje pracę urządzenia.

Czujnik temperatury wewnętrznej klimatyzacji – awaria

W przypadku awarii czujnika temperatury może dojść do nieprawidłowego działania układu klimatyzacji, a także do zwiększonego zużycia paliwa. Jeśli zauważysz, że temperatura wewnątrz pojazdu jest nieprawidłowa lub system klimatyzacji nie działa sprawnie, warto go sprawdzić i zdiagnozować ewentualne usterki.

Warto regularnie dbać o czujnik ciśnienia klimatyzacji, a w razie konieczności zdecydować się na jego wymianę. Sprawdź naszą ofertę i złóż zamówienie.