Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Typ koła
Filtruj

Koła dwumasowe i zamachowe

Koła dwumasowe i zamachowe to elementy składowe układu napędowego samochodu, które mają na celu wygładzenie pracy silnika i zmniejszenie drgań podczas jazdy. Oba elementy wykorzystują zasadę tłumienia drgań poprzez magazynowanie energii kinetycznej.
Sprzęgło dwumasowe to rodzaj sprzęgła stosowanego w samochodach, które wykorzystuje koło dwumasowe w celu zmniejszenia drgań i wibracji silnika podczas zmiany biegów lub ruszania z miejsca.

Dwumasa – co to jest koło dwumasowe?

Koło dwumasowe to element składowy układu napędowego samochodu, który pozwala na zmniejszenie drgań i wibracji silnika podczas zmiany biegów lub ruszania z miejsca. Składa się z dwóch kołyskowych części połączonych elastycznymi sprężynami.

Jedna z części jest połączona z wałem korbowym silnika, a druga z wałem skrzyni biegów. Koła te są oddzielone od siebie specjalnym mechanizmem tłumienia drgań, który absorbuje drgania i zapobiega ich przekazywaniu pomiędzy częściami.

Dzięki zastosowaniu koła dwumasowego, zmiana biegów staje się płynniejsza, a silnik pracuje bezpieczniej i wydajniej, co przekłada się na dłuższą żywotność całego układu napędowego.

Koło zamachowe

Z kolei koło zamachowe to element, który ma za zadanie magazynowanie energii kinetycznej silnika. Składa się z dwóch części – tarczy i pierścienia zamachowego, które są połączone sprężynami tłumiącymi. Dzięki temu podczas pracy silnika energia kinetyczna jest magazynowana w kołach zamachowych, a następnie stopniowo oddawana do układu napędowego, co pozwala na wygładzenie pracy silnika i zmniejszenie drgań.

Wybierz odpowiednie koło zamachowe dwumasowe z naszej oferty i złóż zamówienie.