Filtrowanie

Kategorie
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Średnica felgi
Rozstaw śrub
Producent felg
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Kompresory klimatyzacji

Kompresory klimatyzacji to ważne elementy systemu klimatyzacji w samochodzie. Ich zadaniem jest sprężanie czynnika chłodniczego, który przepływa przez cały system klimatyzacji, powodując w ten sposób jego schłodzenie.

Sprężarka klimatyzacji

W samochodach stosowane są dwa rodzaje kompresorów klimatyzacji – sprężarka do klimatyzacji tłokowa i sprężarka obrotowa. Poznajmy bliżej ich cechy.
Sprężarka klimatyzacji tłokowa składa się z cylindra, tłoka i zaworów, które przesuwają się w cylindrze, sprężając czynnik chłodniczy. Z kolei sprężarki obrotowe wykorzystują ruch obrotowy wirnika, aby sprężyć czynnik chłodniczy.

Kompresor klimatyzacji – awaria i wymiana

Kompresor do klimatyzacji musi być wydajny. Aby zapewnić długą żywotność i niezawodność tego elementu, ważne jest, aby regularnie przeprowadzać przeglądy systemu klimatyzacji i dokonywać konserwacji, wymiany zużytych części i uzupełniania czynnika chłodniczego, jeśli jest to potrzebne.

Jeśli zauważysz, że klimatyzacja w samochodzie działa nieprawidłowo lub generuje nieprzyjemne odgłosy, warto udać się do mechanika, który przeprowadzi diagnostykę i oceni, czy konieczna jest wymiana kompresora klimatyzacji.

Sprawdź naszą ofertę i zamów pompę klimatyzacji do wybranego modelu auta w naszym sklepie.