Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Cewki zapłonowe

Cewki zapłonowe są ważnymi elementami układu zapłonowego w silniku benzynowym. Odpowiadają za generowanie wysokiego napięcia, które jest konieczne, by wywołać iskrę w komorze spalania silnika w końcowej fazie. Iskra inicjuje spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach, a dzięki temu silnik może działać. Cewka zapłonowa wytwarza ładunek elektryczny i zamienia prąd o niskim napięciu w prąd o napięciu 25-30 tys. woltów.

Cewki zapłonowe – awaria

Układ zapłonowy też ulega awariom mimo nowoczesnych rozwiązaniach w nowych autach. Jest kilka objawów uszkodzenia układu zapłonowego – jak m.in. praca silnika na nie wszystkich cylindrach czy drganie karoserii. Cewka zapłonowa może też źle działać przez zużyte przewody do cewki zapłonowej, zużyte świece, kable do świec lub rozdzielacz.

Cewka zapłonowa cena

W naszej hurtowni znajdziesz niezbędne elementy do układu zapłonowego – jak m.in. cewki zapłonowe, kable do świec czy inne. Ich ceny różnią się w zależności od producenta, marki auta czy jakości danego elementu. Sprawdź całą ofertę i złóż zamówienie.