Filtrowanie

Kategorie
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Chłodnice samochodowe

Układ chłodzenia jest bardzo ważny w każdym pojeździe. Chłodnica samochodowa to wymiennik ciepła, stosowany w celu chłodzenia silników spalinowych w samochodach. Jest jednym z najważniejszych elementów układu chłodzenia.

Chłodnica silnika – podstawowa funkcja

Chłodnice wody odpowiadają za sprawne odprowadzanie dużej ilości ciepła wytwarzanego przez silnik auta. Jej zadaniem jest nie dopuścić do przegrzania silnika. Zapewniają jego płynną i bezpieczną pracę.

Jak zbudowana jest chłodnica samochodowa?

Podstawową rolą układu chłodzenia jest stworzenie odpowiednich warunków do pracy silnika. Chłodnice składają się z wielu cienkich rurek zawierających pozostającą w ciągłym ruchu wodę. Są one połączone tysiącami pofałdowanych blaszek aluminiowych. Przez szczeliny między blaszkami i rurkami przepływa z kolei powietrze. Chłodzenie jest bardzo skuteczne na dużej powierzchni.

Chłodnica samochodowa – zadbaj o pracę auta

Płyn chłodniczy jest transportowany za pomocą termostatu w stronę silnika. Nagrzewa się, a gdy osiągnie za wysoką wartość, powietrze z chłodnicy jest kierowane do środka pojazdu. Płyn chłodniczy trafia znowu do chłodnicy, a tam jest schładzany. W efekcie chłodnice samochodowe sprawiają, że silnik może odpowiednio pracować także w trudnych warunkach. Chłodnica zapewni mu optymalną temperaturę pracy.
Zobacz chłodnice samochodowe, znajdź odpowiednią do swojego auta i złóż zamówienie!