Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Przekładnie kierownicze

Przekładnia kierownicza to element zwrotniczy układu kierowniczego. Mówi się na nią także krzyżak kierowniczy. Pełni bardzo ważną rolę w pojeździe. Przekładnia kierownicza odpowiada za zamianę ruchu koła obrotowego kierownicy na ruch podłużny osi skręcający kołami. Bardzo popularna jest przekładnia zębatkowa – maglownica.

Krzyżak kolumny kierowniczej

Przekładnie kierownicze mogą różnić się budową. W naszej ofercie znajdziesz przekładnie do różnych modeli aut popularnych marek – jak Toyota, BMW, Audi, Suzuki, Kia, Skoda, Ford, Opel, Seat, Alfa Romeo i inne. Maglownica kierownicza lub przekładnia o innej budowie to bardzo ważny element w samochodzie.

Maglownica samochodowa

Zębatkowa przekładnia kierownicza to maglownica. Jest to najczęściej występujący rodzaj przekładni. Maglownica samochodowa jest elementem eksploatacyjnym i po jakimś czasie może się zużyć. Trzeba ją co jakiś czas wymienić lub naprawić.
W niej ruch obrotowy kolumny kierownicy jest przenoszony przez wałek na listwę zębatą na poprzecznym drążku kierowniczym. Drążek z kolei łączy się z kołami i jest odpowiedzialny za ich skręt. Maglownica kierownicza ma dość prostą budowę i jest wyborem podstawowym w samochodach osobowych i dostawczych z zawieszeniem przedniej osi.
W naszej ofercie znajdziesz maglownicę do swojego auta – sprawdź nasz asortyment i złóż zamówienie.