Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Strona zabudowy
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Lampy obrysowe

Światła są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu są światła. Lampy obrysowe są często na wyposażeniu oświetlenia w samochodach ciężarowych. Znacznie poprawiają one widoczność na drodze. Potocznie są nazywane obrysówkami.

Lampa obrysowa. Przede wszystkim bezpieczeństwo

Obowiązek stosowania obrysówek dotyczy pojazdów samochodowych i przyczep, jeśli ich szerokość przekracza 2,1 m. Jeśli posiadasz taki pojazd, pamiętaj o światłach obrysowych przednich i tylnych. Za ich brak albo za niesprawne światła obrysowe LED grożą konsekwencje –  utrata dowodu rejestracyjnego i do 500 zł mandatu.
Nawet nieduży detal oświetleniowy pozwala na lepsze oszacowanie rozmiarów pojazdu. Jest to przydatne głównie w warunkach słabszej widoczności, na przykład podczas jazdy w deszczu lub we mgle.

Światła obrysowe LED – zastosowanie

Lampa obrysowa zdecydowanie ułatwia uczestnikom ruchu drogowego dostrzeżenie pojazdu oraz szybkie określenie gabarytów pojazdu ciężarowego na drodze. Nie są to światła pozycyjne boczne. Światła obrysowe mają inne najważniejsze zadanie – wyznaczają gabaryt pojazdu i jego pozycję na drodze. Lampy obrysowe boczne powinny się znajdować w linii dolnej oraz rogów górnych, a tylne poprawiają widoczność całego konturu pojazdu.
Dodatkowe oświetlenie to duży atut każdego pojazdu. W naszej ofercie znajdziesz lampy dedykowane do różnych modeli aut popularnych producentów – m.in. światła obrysowe LED Seata, Suzuki, BMW, Audi, Mercedesa, Mazdy czy Toyoty albo Volvo.

Obrysówki LED białe – bądź widoczny na drodze

Montując światła obrysowe, trzeba trzymać wytycznych odnośnie do ich kolorów. Lampa obrysowa LED przednia ma barwę białą, a tylna czerwoną. Świecą od momentu uruchomienia silnika do jego zgaszenia. Co więcej, prawo wymaga, by lampy obrysowe LED były widoczne nocą nawet z odległości 300 m.
Jednocześnie można też korzystać ze świateł pozycyjnych bocznych, które uzupełnią obrysówki. Pomarańczowe światła boczne są obowiązkowe dla ciężarówek, które mają długość ponad 6 m.
Znajdź i zamów u nas lampy obrysowe boczne, przednie i tylne do swojego samochodu – gwarantujemy wysoką jakość, szybką wysyłkę i fachową obsługę.