Filtrowanie

Kategorie
Pokaż więcej Pokaż mniej
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Liczba felg w ofercie
Średnica felgi
Szerokość felgi
Rozstaw śrub
Producent felg
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Odsadzenie (ET)
Filtruj

Skrzynie biegów

Skrzynia biegów jest jednym z najważniejszych elementów w samochodzie, umożliwiającym zmianę przełożeń i dostosowanie prędkości pojazdu do warunków drogowych. Pełni kluczową rolę w transmisji mocy z silnika na koła samochodu i umożliwia płynną jazdę oraz zmianę prędkości.

Skrzynie biegów – kluczowy element układu napędowego

W naszym sklepie znajdziesz niezbędny element układu napędowego do swojego samochodu – będzie to zarówno tradycyjna, jak i automatyczna skrzynia biegów. Właściwa praca skrzyni biegów ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Skrzynie biegów – rodzaje

W zależności od konstrukcji, wyróżniamy różne rodzaje skrzyń biegów – takie jak manualne, automatyczne skrzynie biegów, półautomatyczne, bezstopniowe CVT czy dwusprzęgłowe DCT. Każdy rodzaj skrzyni biegów różni się sposobem działania, a także ma zalety i wady.
Popularnym wyborem jest automatyczna skrzynia biegów, która gwarantuje wysoki komfort.

Naprawa skrzyni biegów

Awarie skrzyń biegów to częsty problem w samochodach i mogą być spowodowane przez wiele czynników – takich jak zużycie łożysk, uszkodzenie synchronizatorów, uszkodzenie sprzęgła, uszkodzenie wału napędowego, wyciek płynu przekładniowego czy też zużycie elementów składowych. Może zdarzyć się, że skrzynia biegów automatyczna lub manualna będzie wymagała naprawy albo wymiany.

Wymiana lub regeneracja skrzyni biegów

Wymiana skrzyni biegów jest kosztownym i czasochłonnym procesem, który wymaga zaangażowania wykwalifikowanego mechanika i odpowiedniego sprzętu. Przed podjęciem decyzji o wymianie skrzyni biegów, warto rozważyć możliwość naprawy istniejącej przekładni.

Naprawa może być tańszą i skuteczną opcją, jeśli uda się zidentyfikować i wymienić uszkodzone elementy składowe skrzyni biegów. Warto dbać o skrzynię biegów poprzez regularną wymianę oleju przekładniowego, sprawdzanie stanu elementów składowych oraz unikanie nadmiernego obciążania przekładni.

Używane skrzynie biegów

W przypadku zakupu używanej skrzyni biegów ważne jest dokładne sprawdzenie jej stanu technicznego i historii eksploatacji, aby uniknąć problemów w przyszłości. Przed zakupem zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty lub mechanika, który pomoże w dokonaniu właściwego wyboru.

Używana skrzynia biegów w bardzo dobrym stanie może być świetną alternatywą dla kosztownych nowych części – sprawdź naszą ofertę.