Filtrowanie

Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Linki zmiany biegów

Linki zmiany biegów to elementy mechaniczne służące do przekazywania ruchu pomiędzy dźwignią zmiany biegów, a mechanizmem zmiany biegów w skrzyni biegów. Linki zmiany biegów składają się z metalowych drutów, które są połączone ze sobą za pomocą gumowych lub metalowych przegubów.

Linka zmiany biegów – uszkodzenia

Linki zmiany biegów są elementami podatnymi na zużycie i narażonymi na uszkodzenia, szczególnie gdy są narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, kurz, czy sól. Wtedy niezbędna jest jej wymiana.

Najczęstsze problemy związane z linkami zmiany biegów to trudności w zmianie biegów, blokowanie dźwigni, skokowy lub niepłynny przebieg zmiany biegów. Linka skrzyni biegów to drobny, ale ważny element układu napędowego.

Wymiana linki zmiany biegów

W przypadku awarii lub zużycia linków zmiany biegów, konieczna może być ich wymiana lub naprawa. Wymiana wymaga zwykle zdjęcia elementów pokrywy silnika i podwozia, aby uzyskać dostęp do mechanizmu zmiany biegów i wymienić linki.

W przypadku zużycia lub awarii linków zmiany biegów, ważne jest szybkie podjęcie działań, ponieważ problemy z nimi związane mogą skutkować poważniejszymi problemami z układem napędowym samochodu. Wymiana linki zmiany biegów wymaga czasami regulacji, aby zapewnić poprawną pracę skrzyni biegów.

Zabezpieczenie linki zmiany biegów jest bardzo ważne, ponieważ linki te są narażone na wiele czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, kurz, sól, a także drgania i wstrząsy podczas jazdy. Zobacz wszystkie linki do skrzyni biegów, skompletuj i złóż zamówienie.