Filtrowanie

Kategorie
Producenci
Pokaż więcej Pokaż mniej
Cena
Typ silnika
Rodzaj skrzyni
Jakość części (zgodnie z GVO)
Filtruj

Systemy ABS i ESP w samochodzie

Układ ABS, ASR i ESP to zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które chronią kierowcę przed wpadnięciem w poślizg. Działają automatycznie, automatycznie, niezależnie od kierowcy – włączają się w niebezpiecznych sytuacjach.

ABS samochód pod kontrolą

Układ ABS to antyblokada hamulców, z kolei ESP to stabilizator kierunku jazdy. Gdy koła stracą przyczepność do jezdni, układy te będę pomagać kierowcy odzyskać panowanie nad pojazdem. Uruchamiają się też, gdy pojazd za bardzo zbliży się do przeszkody.

Jak działa system ABS w samochodzie?

ABS to system blokujący hamulce, który jest stosowany w wielu nowoczesnych samochodach. Głównym celem układu ABS jest zapobieganie blokowaniu kół podczas hamowania, co pozwala kierowcy utrzymać lepszą kontrolę nad pojazdem w sytuacjach nagłego hamowania lub na śliskiej nawierzchni.

ABS w samochodzie – awarie

W razie awarii ABS, należy go niezwłocznie naprawić. System ABS może czasami ulegać awarii – m.in. może nastąpić awaria czujników prędkości kół, dość częste są też problemy z czujnikami ABS na zaciskach hamulcowych oraz błędy w układzie elektrycznym.
Sprawdź cały układ ABS – części znajdziesz w naszej ofercie.