Arkana – nowy SUV w stylu coupe od Renault

Renault Arkana to całkiem odważny ruch ze strony Francuzów. Na europejskim rynku przedstawia dość spory samochód, stylizowany w sposób do tej pory zarezerwowany dla tzw. marek premium, w dodatku z seryjną automatyczną skrzynią biegów i w wersji benzynowej lub hybrydowej, póki co bez plug-ina i bez odmiany elektrycznej.

arka2.pngRenault Arkana - trzy hybrydy i trzy wersje wyposażenia

Nowy model oferowany będzie z trzema rodzajami napędu hybrydowego, przy czym wersja E-TECH 145 Hybrid jest pełną hybrydą, a wersje TCe 140 i TCe 160 to mikrohybrydy, w których rozrusznik-alternator wspomaga silnik spalinowy podczas ruszania i przyspieszania (dostarcza dodatkowo 10 KM mocy i 20 Nm momentu). Renault Arkana oferowany będzie w trzech wersjach wyposażenia: Zen, Intens i R.S. Line. Podstawowa wersja Zen z silnikiem 1.3 TCe 140 KM wyceniona została na 111 900 zł. Bogatsza wersja wyposażeniowa Intens kosztuje 122 900 zł, a najbogatsza R.S. Line – 134 900 zł. Hybrydowe Renault Arkana o łącznej mocy napędu 145 KM kosztuje 119 900 zł w podstawowej wersji Zen, 130 900 zł – wersja Intens i 142 900 zł za R.S. Line. Auto oferowane będzie w 7 kolorach, przy czym pomarańczowy zarezerwowany jest tylko dla wersji R.S. Line.

Renault Arkana - to nie jest ten sam SUV, co w Rosji

Renault o nazwie Arkana znane jest od 2018 r. – pojawiło się w Rosji i tam jest produkowane na lokalny rynek. Jest to jednak zupełnie inne auto, niż to wprowadzane obecnie na rynki europejskie. Starsza wersja bazuje na płycie podłogowej Dacii Duster, z tego modelu pochodzi też wnętrze. Nowa Arkana zbudowana jest na innej płycie, ma nowoczesne wnętrze i wiele rozwiązań wspomagających kierowcę, m.in. system Easy Drive. Produkowana jest w Korei Południowej.

Renault Arkanę można będzie zamawiać u polskich dilerów od maja, a w salonach pojawi się w czerwcu. Wersja 160-konna zapowiadana jest na październik.

Źródła:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/renault-arkana-znamy-juz-ceny-nowego-suv-a-startuje-od-111-900-zl/zdeqp7n#slajd-7

https://spidersweb.pl/autoblog/renault-arkana-test-pierwsza-jazda/

https://www.renault.pl/

Udostępnij