Motoryzacyjna obsada najnowszej części przygód Jamesa Bonda - “Nie czas umierać”

Filmy z agentem Jej Królewskiej Mości są zawsze pełne akcji, a spora jej część wiąże się ze wszelkiej maści pościgami. Zatem praktycznie od samego początku serii przygód Jamesa Bonda samochody są nieodłączną ich częścią. Oto modele, które pojawiły się w 25. odsłonie przygód Agenta 007.

Aston Martin DB5

James Bond służy w brytyjskim wywiadzie, nic więc dziwnego, że w najnowszej części jego przygód zobaczymy głównie samochody angielskich marek. W "Nie czas umierać" po raz kolejny będzie można podziwiać kultowego Astona Martina DB5 z działami maszynowymi ukrytymi za reflektorami. To jednak niejedyny model tej marki, który pojawiły się w nowym filmie z Agentem 007.

ZDoWgRrcqYWsAiUyVOj2cMYYLIi4e4TmA4iua0Yz9ShqEXKOiQUTvzdaVr_j4d9dNE2sfapLoAF9Z-_cZkefWQ4NBBUr_fzHj-nw085IiYtyH1BjnxSC9AVgqDjt7ZISRa_9w4bj=s0


Aston Martin V8 Vantage

Kolejnym klasykiem Astona Martina w "Nie czas umierać" jest znany z epoki Timothy'ego Daltona V8 vantage. Pod maskę Vantage trafił 4-litrowy silnik V8 o mocy 510 KM i 685 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka konstrukcji Mercedesa-AMG współpracuje z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i pozwala rozpędzić ważące 1500 auto do 100 km/h w 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 313 km/h.

rG2nXj1S5Jm6IZncNMX4AQmg_ngWLAcHNp7pO7ipp4KqC78MYHpZ0AUxmjcBVe3k78EYeRqBLrspVLhqXvK8dcqJYuTwhlTTiEuHZvH0B1OCWGHTJ-ZeacnBxb3C54myZO6faQeL=s0


Aston Martin DBS

Nowy DBS robi wrażenie, ale na tle DB5 prezentuje się trochę blado. Do napędu DBS Superleggera wykorzystano silnik V12 o pojemności 5,2 l. Jego moc maksymalna to aż 725 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 900 Nm.


Aston Martin Valhalla

Ultradrogi Aston Valhalla pojawia się na ekranie tylko na chwilę, widzimy go jedynie w bezruchu. Jest to potwór z silnikiem umieszczonym centralnie, o mocy 937 KM w lekkiej obudowie z włókna węglowego.


Land Rover

Nie zabrakło również Land Roverów. Range Rover Sport zaprezentował się miło dla oka. Po tym wozie nadal nie widać upływającego czasu – prawie tak, jak po Danielu Craigu.

Land Rovery Defendery grały samochody czarnych charakterów. Nadają się do tego doskonale, zwłaszcza w „ekranowej” wersji – właśnie z czarnym lakierem, ciemnymi szybami i detalami.

bwDhyOiyKiiaqiXoEAj1LUc2n0b1wj8qDMk5dm-WRYSS_ITvDg9TnPZEn8_564yugmmj33RLOvWQqenA5nUWHH7_PNy4J3htDemrF7Qj9BXkyvYRQKFHnnHp59YMJg7MkzjrqzE2=s0

Maserati Quattroporte

“Nie czas umierać” to nie tylko motoryzacja brytyjska. W filmie pojawiło się Maserati Quattroporte. To właśnie tym autem jeżdżą włoscy gangsterzy polujący na Bonda i srebrny lakier jego DB5. Nieco kanciasta, rzadko widywana karoseria Maserati wygląda w oku kamery jak prawdziwa gwiazda filmowa.

ReUi0f8WqYTSmap7PunxbDi0pN1jl7j4ieymR3_FpO9Beh2eqPRnPiAu6W5JYYTsALCLOi8zeDkMjUqZ_dR5bg--LEQHoFagEZ1L_lox_ex0yG5rRJSBRZMVc2dWph6xFk-EkQdd=s0


Lancia Thesis

Włoscy antagoniści Bonda atakowali go też… Lancią Thesis. Można wypatrzeć ją podczas scen kręconych w Italii, bądźcie czujni!


Toyota Land Cruiser J90

Klasyczna, japońska terenówka widowiskowo radzi sobie z atakami młodszych, droższych i szybszych rywali, zapewniając Bondowi coś, co od lat stanowi znak rozpoznawczy Land Cruiserów – poczucie niezniszczalności.


Ocenę fabuły, efektów specjalnych, gry aktorskiej i całokształtu produkcji zostawiamy Wam. Naszym zdaniem, z motoryzacyjnego punktu widzenia, warto zobaczyć!
źródła:
https://spidersweb.pl/autoblog/
https://autokult.pl/
https://www.motocaina.pl/

Udostępnij